Шкільне життя



02.04.2018 року                                 

                                     Світлої пам'яті Вчителя



Довга і складна дорога вчителя – віддати дітям своє серце, закінчилася… Стискає душу непрошений жаль. 2 квітня 2018 року пішла з життя мудра і добра вчителька Раїса Яківна Кучеренко.
У ці квітневі дні вона відійшла у вічність, у той незнаний, невідомий нікому світ, з якого ніхто не вертається. У великій скорботі її родина, сусіди, колеги, знайомі. Шкільна пам’ять привела сюди й учнів, яких вчителька навчала не тільки хімії, але й як стати справжніми людьми. Це вона в далекому 1962 році отримала диплом, здобула професію вчителя, яка покликала її сіяти добре, розумне і вічне. 38 кращих років свого життя Раїса Яківна віддала Станіславській школі. Відкрита й чесна, справедлива й вимоглива, завжди елегантно одягнена вчителька заходила до класу. Такою її запам’ятали учні. 

Л. М. Толстой писав: «Не той вчитель, хто отримує виховання чи освіту вчителя, а той, у кого є внутрішня впевненість у тому, що він є, повинен бути і не може бути іншим». Такою була Раїса Яківна. До останнього дня вона віддавала знання дітям, вчила їх премудростям хімії. Саме завдяки високому професіоналізму, прекрасним людським якостям її пам'ятають вихованці різних років. І сьогодні нам важко збагнути цю втрату, ще важче прийняти її. Ми навіки збережемо світлу пам’ять про Раїсу Яківну Кучеренко у наших серцях і завжди будемо згадувати прекрасну вчительку, яка прикрашала своєю особистістю не лише рідну школу, але й станіславську землю.
Спіть спокійно, вчителько. Хай земля Вам буде пухом. Ви вічні у вдячній пам’яті своїх учнів.




16.03.2018


Міс Весна – 2018

Щороку на початку весни у нашій школі проходить конкурс краси та чарівності “Міс Весна”.  16 березня велика актова зала школи була переповнена глядачами. Цього року у конкурсі  взяли участь 6 учениць 8-11 класів. Дівчата випробували себе у п’ятьох конкурсах, а саме: «Візитівка», «Мої таланти», виступ на тему: «Чи справді краса врятує світ?».  «Дефіле» і виступ із групою підтримки. Оцінювали красунь журі у складі вчителів чоловіків Яника О.А., Пилипченка А.Ю., Сікози А.А. Треба сказати, що цього  року журі було  важко, адже дівчата  підготувалися дуже добре. А виступ групи підтримки кожен раз вражав емоційністю, згуртованістю і позитивом. Після тривалого обговорення титул Міс Чарівність отримала Семенчук Олена (8-А), Міс Оригінальність – Обрубінська Діана (8-Б), Міс Елегантність – Іокова Даша (9-Б), Міс Гляцьких симпатій – Худайберганова Дінара (11 кл.),Міс творчість – Мельник Ірина (9-А) і нарешті Міс Весна-2018 стала Васютинська Альона (10 кл.). Корону передала минулорічна переможниця Козорєзова Валерія (9-А). Усі учасники отримали солодкі подарунки.
Чекатимемо на свято краси у нашій школі наступного року, тим більше, що воно стало традиційним.






01.03.2018
З любов'ю до літератури


Разом із програмовим вивченням зарубіжної літератури в школі пліч-о-пліч крокує, значно розширюючи можливості спілкування учнів з мистецтвом слова, позакласна робота з дисципліни, що має на меті розвиток знань, умінь, творчих здібностей учнів, виховання естетичного смаку, культури мови, любові до художнього слова. Тому традиційно  у нашій  школі з 22 по 28 лютого 2018 року проходив Тиждень зарубіжної літератури. Програма предметного тижня була досить цікавою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси зарубіжних письменників, продемонструвати свої творчі здібності, ерудицію. Учні початкової школи побували на літературному святі «Чарівний світ Шарля Перро». Юні артисти  5-А та 5-Б класів (вчителі Гапон Т.В., Тріщанович О.О.) інсценували відомі казки Шарля Перро: «Червона шапочка», «Хлопчик мізинчик», «Кіт у чоботях», «Спляча красуня», «Попелюшка». Усіх присутніх захопила майстерна акторська гра Захлівняка Д., Сердюкова Д., Лелеко А., Кулинич Д., Ковтун Д., Дудко А., Сахно А., Олійник А., Рябової В., Поліщука Д., Сахненко В., Біндюги Г., Хандусенко Т., Безверхої Д. Учні 7-А та 7-Б класів здійснили захоплюючу подорож у країну літератури (вчитель Тріщанович О.О.). Команди «Робінзони» та «Прометей» успішно виконували завдання на станціях «Поетична», «Детективна», «Поштова», «Мультиплікаційна», «Швидкісна». Із перемінним успіхом зустріч закінчилася дружньою нічиєю. На зустріч із байкою запросили глядачів учні 8-х та 6-х класів (вчитель Гапон Т.В.). На каналі БайкаTV відбувалися неймовірно цікаві зустрічі із героями байок Езопа, Лафонтена, І. Крилова.
 Із семи видів мистецтв поезія і музика більше за всіх надихають і підносять наші душі, ведуть нас у світ прекрасного від сірої буденності, турбот і хвилювань. І це те, що відбулося із глядачами літературно-музичної вітальні «Если душа родилась крылатой», присвяченій 125-річчю від дня народження М.І. Цветаєвої, яку підготували учні 9-11 класів разом із вчителем Кобець Л.В. Досить реалістично зіграла роль Марини Цветаєвої Тертична Анастасія, вона передала весь трагізм долі жінки . Виразною була гра Асукової Тетяни (сестра Анастасія Цветаєва), Петрашена Кирила (Сергій Ефрон), Макоїда Максима (Макс Волошин). Але всіх присутніх зачарував неперевершений світ поезії, який в повній мірі розкрили дівчата, що читали вірші поетеси. Полонили душу романси у виконанні Іванушкіної Анастасії («Вот поять окно»), Скицко Олени («Мне нравится..»), Ткаченко Юлії («Под лаской плюшевого пледа»). Танець під пісню «Женщине» із репертуару Т.Гвердцителі виконали Козорєзова Валерія та Васютинська Альона. Це був справді час високої поезії, високих почуттів, час зустрічі із справжнім мистецтвом.  
Предметний тиждень з літератури дозволяє юним читачам спілкуватися з широким колом естетичних явищ, стає джерелом різноманітних художніх вражень – читацьких, театральних, музичних. А головне пробуджує почуття прекрасного у кожній дитині.
Літературне свято 
"Чарівний світ Шарля Перро"






Литературно-музыкальная гостинная
 "Если душа родилась крылатой"
        





















21.02.2018
Спорт єднає усіх

У середу, 21 лютого, у спортивній залі Станіславської загальноосвітньої школи I-III ст ім. К.Й.Голобородька відбулися традиційні шкільні спортивні змагання з волейболу, в яких взяли участь команди учнів (капітан Пишняк А.), батьків (капітан  Царук В.В.), педпрацівників (капітан Яник О.А.) і вперше команда спонсорів (капітан Терешко А.В.). Цьогоріч змагання були присвячені пам'яті Героїв Майдану.  Директор школи Ференц Д.В. привітала усіх учасників змагань і висловила бажання, аби запекла боротьба тривала тільки на спортивному полі, адже спорт – це об'єднуюча сила, здоров'я, життя, мир. До вітань приєднався голова Станіславського ОТГ Желуденко В.В. і побажав гарної гри. Пролунав Гімн України. Свисток і змагання почались. Кожна гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалася за звання найкращої. Інтрига зберігалася до самого завершення зустрічі, тому що усі команди були сильні та варті перемоги. Та все ж змагання є змагання і перемогу здобула команда спонсорів . Усі команди отримали традиційні торти від директора школи Ференц Д.В.  та грамоти. Але і  спонсори не прийшли з пустими руками. Вони подарували волейбольний м'яч і швидкісну драбину, яка дуже потрібна для тренувань юних футболістів.
Цей день приніс усім цікаві враження та неповторні емоції. Вітаємо переможців змагань та бажаємо усім нових перемог, сильного командного духу і миру та спокою нашій Україні.



21.02.2018
Як парость виноградної лози,плекайте мову 

Результат пошуку зображень за запитом "День рідної мови картинки"   21 лютого у світі відзначають День рідної мови.  У цей день у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й.Голобородька вчителями української мови та літератури був проведений усний журнал для учнів 6-7, 8-9 класів, де йшла мова про те, що темою Міжнародного дня рідної мови 2018 року – «Збереження лінгвістичної різноманітності і просування багатомовності в рамках досягнення цілей в галузі сталого розвитку». У виступах учнів10-11 класів зокрема зазначалося, що історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників, переважно студентів, які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні рідної - бенгальської - мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли мову перестають, з тієї чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення. В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Є також і мови, які перебувають на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови. В нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Рівень розвитку мови є джерелом духовного розвитку народу. Недарма вчені твердять, що словник – це те, що народ знає про світ, а граматика, це те, як він про цей світ говорить. Знати, берегти і примножувати рідну мову – обов'язок кожної людини. Тому й зрозуміло, що народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, – не плекає її, не може розраховувати на гідне місце у суцвітті народів. "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема", писав В.Сосюра.





20.02.2018 року


НЕБЕСНА СОТНЯ В ВИРІЙ ПОЛЕТІЛА


Результат пошуку зображень за запитом "небесна сотнЯ"Блакитне небо посіріло,
і дощ ударив у ту ж мить.
У грудях серце заболіло,
по світу новина летить....
У центрі міста, на майдані,
в серці країни, мов в пітьмі
навіки душі відлетіли,
там сто героїв полягли.

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності. Вшануванню пам'яті мужніх учасників подій на Майдані у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й.Голобородька було проведено ряд заходів. У шкільній бібліотеці організована викладка друкованих матеріалів «Герої не вмирають!». Для учнів 7-8 класів працівники будинку культури Вилку К.М. та Бреславець Т.П. провели урок-реквієм «У їхніх серцях жила Україна». Відеоматеріали 2014 року, вірші, спогади учасниці подій на Майдані Вилку К.М. викликали невимовний сум, але разом з тим і гордість за свою країну, надію, що ці жертви не були марними. Пролунала давня лемківська пісня «Пливе кача по тисині» у виконанні гурту «Пікардійська терція». Вона стала тугою, смутком, неофіційним жалобним Гімном України. Під цей пісенний щем діти вшанували пам'ять Небесної сотні. Для учнів 11 класу вчитель історії Гончарова Л.Ф. провела урок-роздум «Зима, що нас змінила». Урок Пам'яті для учнів 9-х класів був проведений студентами музичного училища Пихтіним О., Юрінцевою А., Маланчук Н. . Підготовлена презентація, вірші у виконанні учнів 6 класу, пісня «Мамо, не плач», яку виконала Анна Юрінцева, нікого не залишила байдужим. З особливим настроєм діти співали Гімн України. 
Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих. Дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. 







17.02.2018

Тиждень англійської мови

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Але стає зрозумілим, що сьогодні саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу. Під час вивчення англійської мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.
З метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, етичного виховання у школі було проведено  з 12.02.18р. по 16.02.18р.Тиждень англійської мови. Учителями англійської мови було організовано виставку-презентацію "What we know about Great Britain".  Відвідуючи її, учні могли познайомитися із Об’єднаним Королівством Великої Британії ти Північної Ірландії, побачити визначні місця країни, видатних письменників та поетів.
14 лютого  пройшов конкурс на кращу листівку  St. Valentine’s Day   серед 7-9 класів та інформаційна година «Традиції святкування Дня Святого Валентина у Великобританії», яку підготували старшокласники із учителем Івановою З.Д.
Продовжила тиждень конкурсна програма «Кольори і рахунок»,  яку підготувала із учнями 1-Б класу Шуригіна Л.В. Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час їх виконаь.
 У четвер була організована виставка малюнків до творів та казок англійських письменників серед учнів 1-5 класів,  в якій учні проявили себе справжніми художниками. 
Цікавими були відкриті уроки учителя англійської мови Щербанич І.В. Учні 7-Б запросили присутніх на шоу-програму «Майстер шеф», а у 8-Б  класі йшла мова про зовнішність і характер людини.  
Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!!!
Good luck!!!










16.02.2018

Веселий ярмарок


Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень і називається ще  Сирним тижнем.
Прийшла Масляна – прийшла з млинцями.

Пригостить смачненько нас із вами.


Завітала Масляна і у  Станіславську загальноосвітню ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й.Голобородька. Гамірно, весело, неймовірно смачно і дружно пройшов  шкільний ярмарок українських страв 15-16 лютого.  Тут усім вистачило місця: продавцям – щоб розкласти свій товар, а покупцям – гарненько його розглянути і вибрати для себе якийсь смаколик. Чого тут тільки не було! Пиріжки з картоплею, капустою, м'ясом, пампушки з часником, варенички із сиром та сметаною, узвар, різноманітні млинці, бублики, булочки, печиво і багато, багато іншого.  Продавці закликали, покупці торгувались  - усі залишились задоволені. 




15.02.2018

Пам'ять через роки…



15 лютого минає 29 років з того часу, як воїни-інтернаціоналісти назавжди покинули пекло, де тривала чужа, неоголошена війна в Афганістані. Через горнило Афганської війни пройшли близько 160 тисяч українців (це кожен четвертий радянський військовик), 3360 не повернулися додому, більше 8 тисяч зазнали поранень, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло. Така ціна чужої війни.

 Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги 15 лютого на законодавчому рівні в Україні відзначається «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав». У цей день у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й.Голобородька пройшли ряд заходів, присвячені саме цій темі. Шкільний бібліотекар Довгань Н.Г. організувала тематичну виставку друкованих матеріалів «Біль душі і пам'ять серця». Про односельчан, які брали участь у тих подіях, розповіли екскурсоводи шкільного музею. Для учнів 7-8 класів працівники сільського Будинку культури К.М.Вилку та Т.П.Бреславець  провели годину Пам'яті  «Відлуння Афганських гір».  А в 11 класі пройшов урок історії «Афганістан: пам'ять через роки», який підготувала учитель історії Л.Ф.Гончарова.












02.02.2018 року


Передзвони шкільних років

В течії швидкоплинного життя , зітканого з різнобарвних подій і змін, є особливі дати. Через легкий серпанок часу вони повертають нас у далеке минуле, яскраво та рельєфно висвітлюють давні події. З глибоким хвилюванням та радістю переступали поріг рідного закладу ті, кого дорогі серцю пенати покликали на зустріч. 2 лютого 2018 року Станіславська ЗОШ І-ІІІ ступенів          ім. К.Й. Голобородька з радістю відчинила двері для своїх колишніх учнів. Звучать фанфари і ведучі вечора учні 11 класу Басараб Олена, Кавун Данило, Огар Яна, Крупнов Артур вітають усіх гостей і починають перекличку ювілейних випусків, які 50, 45, 40, 35, 30, 25, 20, 25, 10, 5 років пішли від шкільного порогу у вир самостійного життя. Усіх присутніх привітала директор школи Ференц Д.В. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих вчителів, які пішли у вічність. Одинадцятикласники Носіковська Юлія та Остролуцький Владислав дали традиційний перший дзвоник. І полилися спогади у рамках передачі «Надбання школи». У цей вечір  час потік у зворотному напрямку. Тут воскресли давні часи, і в чарівній атмосфері спілкування друзів, учителів закипіло, завирувало життя, а в пам’яті спалахнули спогади, епізоди, враження тих милих далеких років. Наперебій звучали щирі задушевні зворушливі розповіді про себе, друзів, про тих, хто не зміг приїхати, але залишив у школі своє серце. А на слайдах - фото, які зберегли дитинство і юність, що дивилися очима їхніх молодих щасливих облич, очима дорогих вчителів, незабутніх класних керівників. Зворушливо і щиро звернулася до усіх присутніх класний керівник випуску 1973 року Божко В.С. Лунали музичні вітання від випускниці 1993 року Рідкобородої Т.М., випускниці 2006 року Понамаренко Н. Учні загальноосвітньої та музичної шкіл підготували художні номери для кожного випуску: лунали пісні у виконанні Іванушкіної А., Ткаченко Ю., Скицко О., Піліпенко К., ансамблю дівчаток 3-А класу, студентки Херсонського музичного училища Юрінцевої А., гумореску прочитав Тарасов Д., яскравими були  виступи зразкового хореографічного колективу «Міріданс».  Одинадцятикласники зробили висновок, що кожен випуск є дійсно надбанням школи і це є незаперечний факт. А свої побажання висловили у пісні «А ми бажаєм вам добра».Час пролетів дуже швидко. І ось пролунав останній дзвоник, який дали мама і син, випускниця 1993 року Крупнова Ольга і випускник 2018 року Крупнов Артур.     

Мить зупинися, ти прекрасна! Хочеться сказати кожного разу, коли усвідом­люєш, яке швидкоплинне дитинство і шкільні роки. Насолоджуйтеся цими моментами життя. А школа завжди чекатиме своїх учнів, скільки б їм не було років. Пам'ятайте про це і до нової зустрічі.









30.01.2018 року

Українознавчий квест

У рамках місячника українознавства 30 січня 2018 року у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька  пройшов українознавчий квест між учнями 5-7 класів, який організувала і провела разом із учителями школи педагог-організатор Сербін А.А.  Команди подорожували по станціям. На  "Загадковій» - відгадували загадки  пов’язані з культурою нашого народу. На станції «Як у нас на Україні» - показували   визначні історичні місця на фізичній карті України. На станції «Вгадай мелодію» команди  відгадували за першими нотами українські народні пісні. Знання  усної народної творчості команди продемонстрували на станції «Казкове лото», де  складали з пазлів ілюстрацій до українських народних казок і пригадували їх назви. На станції «Знавці історичних фактів» учасники квесту показали хороші результати відповідаючи на питання вікторини. Який  же конкурс без прекрасного? На станції «Український віночок» учні досить творчо  і оригінально підійшли до виконання завдання -  намалювати  український віночок.
Команди показали свої знання, вміння, кмітливість, творчість, креативність. Настрій піднесений, тим більше, що усі учасники отримали солодкі подарунки від наших спонсорів. Але змагання є змаганням, де  хтось краще справився із завданням, а хтось - ні..  Тому результати такі:
І місце  7-А клас (51бал)
ІІ місце 5-Б клас (50 балів)
ІІІ місце 7-Б клас (49 балів)
Імісце 6-Б клас (48 балів)
ІV місце 5-А клас (48 балів)
V місце 6-А клас (47 балів)
Що ж квест відбувся. І ми, вчителі, маємо надію, що саме такі заходи допоможуть нашим вихованцям відкрити "материк, котрий назветься потім — Батьківщина". 




29.01.2018 року

Цвіт життя вони віддали Україні

29 січня  - День пам'яті героїв Крут. До сторіччя цієї історичної події  у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька  пройшли заходи, присвячені цій даті: уроки патріотизму „ Понад усе вони любили свій коханий край", відео перегляди , години пам'яті «Волі народної дзвін». Для учнів організовано книжково-ілюстрована виставка  «І героїзм, і трагедія під Крутами», де представлені книги та періодичні видання про події 1918 року.  Для старшокласників був проведений урок Мужності «Героїзм юних українців в обороні батьківщини. 1918. Крути». Розпочала урок учитель історії  Гончарова Л.Ф., яка підкреслила важливість цих історичних подій в історії  України. Керівник гуртка Станіславського Будинку культури Бреславець Т.П. зі своїми вихованцями, учнями 8-Б класу, продовжила розповідь про юнаків, які стали на захист незалежної України під Крутами. Присутні переглянули історичну хроніку,  відеоряд подій 1918 року, слухали вірші у виконанні Сміюхи Н., Бреславець А., Гаврильченка О., Швець Д., Корж К., Обрубінської Д., вшанували хвилиною мовчання пам'ять про юних борців за свободу рідної  країни.  „Крутянський бій став національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і вступили у нерівний бій на засніженому чернігівському полі із майже п'ятитисячною більшовицькою армією. Вони показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Пам'ятаймо про Крути." - сказала учитель історії Л.Ф.Гончарова закінчуючи захід.  










26.01.2018 року
У світі прекрасного

Зустріч із прекраснм завжди радує, наповнює радістю і натхненням, надихає на творчість. Саме такі відчуття залишили заходи, які пройшли у рамках Тижня музики і образотворчого мистецтва, який пройшов із 22.01 по 26.01. 2018 року.  У шкільній бібліотеці діти мали змогу переглянути виставку друкованих матеріалів "У світі прекрасного". Учитель образотворчого мистецтва Петренко І.М.провела відкритий урок у 5-А класі "Весела плямка". А учитель музики Пилипченко Ю.В. пізнавально-інтелектуальну гру "Музики навколо нас". Змагалися команди "Скрипічний ключ"(5-А) та "Мелодія" (5-Б класу). Діти брали участь у конкурсах "Музичне бліц-опитування", "Криптограма", "Дуель", виконували пісні із репертуару 5-го класу та ін. У результаті напруженої боротьби перемогу здобула команда 5-А класу. Усі учасники отримали солодкі подарунки і велике задоволення від змагань. На базі кабінетів учителі Пилипченко Ю.В., Петренко І.М. організували виставки дитячого малюнку "Казка знову оживає", "Музичний портрет із минулого", "З Україною в серці" (2-7 кл.). Для учнів 8-9 класів був проведений усний журнал "Музична Херсонщина". Керівник гуртка Новохацька Л.М. провела майстер – клас з паперопластики для учнів 3-4 класів. Учні 7-х класів мандрували картинною галереєю, переглянувши презентації «Катерина Білокур» та «Марія Примаченко», що дало змогу ознайомитися з творчістю, життєвим шляхом цих народних художниць та їх роботами. Підведено підсумки районного конкурсу малюнків "Космічні фантазії". Диплом І ступеню отримала Сербін Поліна (11 кл.)  Її робота буде представлена на обласному конкурсі. Диплом ІІ ступеню отримали: Біндюга Г. – 5-Б ,Біндюга І. – 3-Б, Шпак Д. – 3-А, Попик В. – 3-А, Голінько В. – 2-А, Кравець Б. – 4-А, Безродній С. – 4-А, Кравченко Г. – 2-Б. Диплом ІІІ ступеню: Сердюков Д. – 5-А, Чуприна Б.,– 5-А, Іванов С. – 6-Б, Цапало А.. – 7-А, Синільник В. – 7-А, Ігнатюк М. – 3-А, Комаренко Д. – 3-А, Пупенко Д. – 3-Б, Яник А. – 2-А, Тріщанович Д. – 2-А, Рідкозуб Л. – 2-А, Волошина М. – 2-А, Берко О. – 4-А, Голцтш П. – 4-А, Вдовій Р. – 2-Б, Єлісєєв С. – 2-Б. Вітаємо усіх!
                                                     

Хай надалі надихає вас мистецтво,
А палітра хай натхнення надає. 
Ми бажаємо вам віри у прекрасне, 
Бо воно тепло і радість всім несе.




22.01.2018 року

День Соборност
і України

Результат пошуку зображень за запитом "картинка соборність" У рамках святкових заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України, з метою виховання національно-патріотичної свідомості учнів школи, вшанування творців Акту Злуки, збереження світлої пам`яті незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності, в Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька було проведено ряд заходів. Педагог-організатор Сербін А.А.  провела для учнів школи  патріотичний флешмоб «Одна, єдина, наша Україна». Шкільний бібліотекар Довгань Н.Г. підготувала викладку літератури «Подія, яка поєднала час». А для учнів 5-6 класів провела урок-бесіду «Україна - соборна держава». Семикласники разом із педагогом-організатором підготували і провели інформаційну годину «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день». Радували око малюнки учнів 5-7 класів, які складали виставку «З Україною в серці». (вчитель Петренко І.М.) А на уроках історії Гончарової Л.Ф.  "Українська мрія - єдність, свобода і незалежність" у 10-11 класах йшлося зокрема про те, що ХХ століття залишило нам у спадок вершинні події минулого. Віддаляючись у часі, вони не втрачають своєї значущості та актуальності, натомість потребують осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить День Соборності України у пам'ять про проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

















12.01.2018 року
Життя – мов спалах

Під такою назвою у Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Й. Голобородька пройшов урок-реквієм, присвячений роковинам із дня загибелі нашого односельця, морського піхотинця Сергія Сонька. Старшокласники запалили свічки пам'яті, які горіли, як болючий щем про наших героїв, які навічно стали журавлями…
Яким був наш земляк,  чим жив, про що мріяв, на що сподівався? Про це говорили директор школи Ференц Д.В., класний керівник Нікіфорова Л.В. Про бойовий шлях 
учасника АТО Сонька С. розповіли старшокласники Кавун Д., Ніколенко В., Жуков А. Вони зачитали записи із щоденника, який вів Сергій. Він був морським піхотинцем. Девізом цих військ є слова: «Вірні завжди!». Відео з такою назвою наглядно показало бойову готовність, згуртованість, вірність присязі, побратимство, взаємопідтримку цих вояків.8 січня 2017 року молодший сержант Сергій Сонько разом із двома своїми побратимами, перебуваючи на бойовому завданні, підірвалися на фугасі і не повернулися. Ця трагічна подія не залишила байдужим нікого. Переживання цієї трагедії вилилися на папір віршами,творчими роботами учнів, які зберігаються у шкільному музеї. Прозвучав вірш С.Тягаря, есе Ярмак Д., відео посвята Бондаренко А., подруги Сергія. До дітей звернувся батько Сонько М.В.   зі словами вдячності вчительському та учнівському колективу, побажанням мирного неба і спокою на всій Україні.
Нерідко в небесній височині можна побачити, як раптово, немов одірвавшись, падає зоря і згорає блискавично, не встигнувши долетіти до землі. Падаюча зірка – це раптово обірване чиєсь життя. Так і зірка Сергія яскраво спалахнула і згасла на небокраї життя. Відійшовши в 23 роки  за межу вічності, він залишив по собі пам'ять, так і не долюбивши, не добудувавши…Разом із родиною Сергія, його друзями і знайомими сумують усі станіславці, всі, кому не байдужа доля нашої країни, майбутнє дітей і онуків. Пам'ять про Сергія Сонька – станіславця, який поклав життя за мирне небо над нашою головою, завжди буде жити в наших серцях.

















Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна сторінка